100 ZADAŃ Z GEOMETRII ANALITYCZNEJ Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI

W opracowaniu znajdują się wybrane zagadnienia geometrii analitycznej. Wieloletnie obserwacje oraz własne doświadczenia w znacznym stopniu przyczyniły się do ich wyboru. Dużo przedstawionych przykładów dotyczy rachunku wektorowego, który jest fundamentalną częścią geometrii analitycznej. W opracowaniu poruszono także zagadnienia takie jak: miejsce geometryczne na płaszczyxnie, współrzędne biegunowe oraz korealcje między prostymi oraz plaszczyznami w przestrzeni.

Analiza już rozwiązanych zadań to jedna z metod uczenia się.

Seria ta jest adresowana do studentów studiów dziennych i zaocznych kierunków technicznych i ekonomicznych. Książki z tej serii zawierają zadania z pełnymi rozwiązaniami co powinno w znacznym stopniu pomóc studentom poznać i opanować metody rozwiązywania zadań matematycznych.

978-83-60667-15-6

Napisz pierwszą opinię o „100 ZADAŃ Z GEOMETRII ANALITYCZNEJ Z PEŁNYMI ROZWIĄZANIAMI”