ADOBE DREAMWEAVER CS5/CS5 PL OFICJALNY PODRĘCZNIK

Sprawdzone materiały szkoleniowe prosto od ekspertów Adobe!

* Naucz się tworzyć statyczne i dynamiczne strony WWW
* Zobacz, jak wstawiać grafikę, tekst i animacje
* Twórz rozbudowane, interaktywne aplikacje internetowe
* Umieść stronę na serwerze i sprawnie nią zarządzaj

Sprawdzone materiały szkoleniowe prosto od ekspertów Adobe!

* Naucz się tworzyć statyczne i dynamiczne strony WWW
* Zobacz, jak wstawiać grafikę, tekst i animacje
* Twórz rozbudowane, interaktywne aplikacje internetowe
* Umieść stronę na serwerze i sprawnie nią zarządzaj

Pojawienie się Dreamweavera w 1997 roku było dla sieci prawdziwą rewolucją! Od tego momentu tworzenie profesjonalnych stron internetowych stało się dostępne dla wszystkich, nawet dla tych użytkowników, którzynie mają pojęcia o językach programowania i pisaniu kodu. Dreamweaver umożliwia bowiem projektowanie stron WWW w trybie graficznym, zapewniając jednak możliwość pełnej kontroli nad kodem źródłowym. Dzięki temu szybko i bez problemu (a co najważniejsze, samodzielnie) możesz dziś zbudować i skonfigurować w pełni funkcjonalną statyczną lub dynamiczną witrynę. Mało tego! Z tym programem możesz wzbogacać gotowe strony o grafikę, tekst i animacje, tworzyć interaktywne aplikacje internetowe oraz umieszczać na serwerze witryny WWW i sprawnie nimi zarządzać. A w najnowszej wersji znajdziesz także mocno ulepszone, zaktualizowane początkowe układy CSS, które jeszcze bardziej ułatwią Ci projektowanie stron i zapewnią pełną zgodność z sieciowymi standardami.

Dzięki tej książce opanowanie możliwości Dreamweavera nie sprawi Ci najmniejszych trudności. Ta zawierająca oryginalne materiały szkoleniowe Adobe książka ze znanej i bestsellerowej serii Oficjalny podręcznik obejmuje siedemnaście praktycznych lekcji obsługi programu, przejrzyste instrukcje krok po kroku i pliki umożliwiające sprawne wykonanie opisanych ćwiczeń.

Dzięki niej bez problemu zaczniesz poruszać się w przestrzeni roboczej programu, a także konfigurować i dostosowywać ją do realizowanych zadań. Błyskawicznie opanujesz podstawy języka HTML i CSS oraz najlepsze sposoby na tworzenie kodu za pomocą Dreamweavera. Dowiesz się, jak projektować makiety czy formularze i tworzyć szablony witryn internetowych, a potem zobaczysz, jak pracować z tekstem, listami, tabelami oraz elementami graficznymi. Już wkrótce zaczniesz samodzielnie projektować interaktywne i dynamiczne strony WWW, bez trudu umieszczać na nich animacje we Flashu oraz publikować gotowe serwisy w internecie. Ponadto każda z zawartych w podręczniku lekcji kończy się podsumowaniem umożliwiającym sprawdzenie i gruntowne utrwalenie umiejętności zdobytych w trakcie lektury.

Przed Tobą siedemnaście praktycznych lekcji tworzenia stron za pomocą Adobe Dreamweavera CS5:

* Lekcja 1. Dostosowanie przestrzeni roboczej
* Lekcja 2. Podstawy języka HTML
* Lekcja 3. Podstawy CSS
* Lekcja 4. Wstęp do programu Dreamweaver CS5
* Lekcja 5. Projektowanie makiet
* Lekcja 6. Kaskadowe arkusze stylów (CSS)
* Lekcja 7. Tworzenie szablonów
* Lekcja 8. Praca z tekstem, listami i tabelami
* Lekcja 9. Elementy graficzne
* Lekcja 10. Nawigacja
* Lekcja 11. Projektowanie interaktywnych stron WWW
* Lekcja 12. Praca z obiektami programu Flash
* Lekcja 13. Projektowanie formularzy
* Lekcja 14. Praca z danymi online
* Lekcja 15. Tworzenie dynamicznych stron WWW
* Lekcja 16. Praca z kodem
* Lekcja 17. Publikowanie strony w internecie

Opanuj Dreamweavera CS5 — poznaj najszybszy sposób na stworzenie własnej, profesjonalnej strony internetowej!

978-83-246-2916-9

Napisz pierwszą opinię o „ADOBE DREAMWEAVER CS5/CS5 PL OFICJALNY PODRĘCZNIK”