ALGEBRA I GEOMETRIA ANALITYCZNA DEFINICJE TWIERDZENIA WZORY

,

Jest to pierwsza część zestawu podręczników do Algebry i geometrii analitycznej. Książka zawiera zagadnienia teoretyczne omawiane na wykładach z tego przedmiotu. Materiał przedstawiony w podręczniku obejmuje liczby zespolone, wielomiany, macierze i wyznaczniki, układy równań liniowych oraz geometrię analityczną w przestrzeni. Przedstawione zagadnienia zakończone są ćwiczeniami, przy czym początkowe z nich są z reguły najprostsze. Do wszystkich ćwiczeń podane są odpowiedzi lub wskazówki. Podręcznik jest bogato ilustrowany (zawiera ponad 100 rysunków). Do obecnego wydania dołączono materiał dotyczący wektorów i wartości własnych macierzy. Ponadto dodane są nowe ćwiczenia oraz rysunki. Książka jest przeznaczona głównie dla studentów politechnik. Mogą z niej korzystać także studenci uczelni ekonomicznych, pedagogicznych i rolniczych oraz wydziałów nauk ścisłych uniwersytetów.

,

978-83-62780-85-3

Recenzje

Napisz pierwszą opinię o „ALGEBRA I GEOMETRIA ANALITYCZNA DEFINICJE TWIERDZENIA WZORY”