ANALIZA MATEMATYCZNA 2 DEFINICJE TW IERDZENIA I WZORY WYD.17

Niniejsza książka jest pierwszą częścią zestawu podręczników do Analizy matematycznej 2. Pozostałymi częściami tego zestawu są zbiór zadań pt. „Przykłady i zadania” oraz opracowanie pt. „Kołokwia i egzaminy”. Podręczniki te są przeznaczone głównie dla studentów politechnik. Mogą z nich korzystać…

Niniejsza książka jest pierwszą częścią zestawu podręczników do Analizy matematycznej 2. Pozostałymi częściami tego zestawu są zbiór zadań pt. „Przykłady i zadania" oraz opracowanie pt. „Kołokwia i egzaminy". Podręczniki te są przeznaczone głównie dla studentów politechnik. Mogą z nich korzystać także studenci akademii ekonomicznych, pedagogicznych i rolniczych oraz niektórych wydziałów uniwersytetów.
Materiał zawarty w książce obejmuje całki niewłaściwe, szeregi liczbowe, ciągi i szeregi funkcyjne, rachunek różniczkowy i całkowy funkcji wielu zmiennych wraz z zastosowaniami w fizyce i technice. Wszystkie zagadnienia teoretyczne zakończone są ćwiczeniami, przy czym początkowe z nich są z reguły najprostsze. Odpowiedzi do ćwiczeń umieszczone są na końcu podręcznika. Fragmenty materiału oznaczone gwiazdką nieznacznie wykraczają, poza standardowy program przedmiotu. W ten sam sposób oznaczono trudniejsze ćwiczenia. Uzupełniający materiał oraz trudniejsze ćwiczenia dołączono z myślą o studentach, którzy chcą pogłębić swoje wiadomości z analizy matematycznej. W dodatku na końcu książki umieszczono wykresy kilkunastu ciekawych powierzchni oraz interesujących funkcji uwikłanych.
Przykłady z pełnymi rozwiązaniami ilustrujące materiał teoretyczny z tego podręcznika umieszczono w książce pt. „Przykłady i zadania". Tam też można znaleźć dużą liczbę zadań do samodzielnej pracy.
Ćwiczenia znajdujące się w tej książce oraz zadania z drugiej jej części są podobnych typów i mają ten sam stopień trudności jak zadania, które zwykle pojawiają się na kolokwiach i egzaminach. Zestawy zadań, które w poprzednich latach studenci rozwiązywali na sprawdzianach, są umieszczone w trzeciej części podręcznika.
Obecne wydanie podręcznika uzupełniono o kilkanaście nowych ćwiczeń. Jednocześnie poprawiono zauważone błędy i usterki.
(Od Autorów)

Napisz pierwszą opinię o „ANALIZA MATEMATYCZNA 2 DEFINICJE TW IERDZENIA I WZORY WYD.17”