APARATY ELEKTRYCZNE I PODSTAWY DOBORU

Od Wydawcy

Od Wydawcy

Zeszyt 33 Podręcznika INPE dla Elektryków stanowi pierwszą część podręcznika opracowanego przez profesora Politechniki Warszawskiej Jana Maksymiuka, wybitnego specjalisty z dziedziny aparatów elektrycznych. Autor przedstawia w nim podstawy budowy i obliczeń aparatów, ich torów prądowych, zasad działania i konstrukcji, w szczególności dla łączników elektroenergetycznych, w oparciu o aktualną wiedzę o procesach łączeniowych w środowisku łuku elektrycznego. Przedstawiono zarys historii rozwoju produkcji i działalności badawczej w Polsce w dziedzinie aparatów i urządzeń elektrycznych stosowanych w układach wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii. Druga część pracy prof. Jana Maksymiuka zostanie opublikowana jako zeszyt 34 Podręcznika INPE i będzie poświęcona problematyce eksploatacji aparatów, z uwzględnieniem nowoczesnego podejścia do zagadnienia niezawodności ich działania i warunków użytkowania w układach elektroenergetycznych. Podręcznik „Aparaty elektryczne” może być wykorzystany nie tylko przez inżynierów praktyków, lecz równieżmoże być polecony dla studentów kierunku elektrycznego wyższych uczelni technicznych.

Napisz pierwszą opinię o „APARATY ELEKTRYCZNE I PODSTAWY DOBORU”