ATLAS LOKOMOTYW ELEKTRYCZNYCH

W ?Atlasie lokomotyw elektrycznych? zamieszczone zostały opisy wszystkich typów pojazdów, jakie stosowano od uruchomienia w 1936 r. pierwszych odcinków trakcji prądu stałego 3 kV, przyjętego dla sieci PKP, a także portrety wybranych jednostek taboru eksploatowanego na liniach zelektryfikowanych według innych standardów, jakie funkcjonowały na terenie Polski w różnych okresach historii

65.00

Na stanie

Ostatnie wydanie kieszonkowego „Atlasu lokomotyw” ukazało się w 2007 roku. Od tego czasu na polskich kolejach zaszło wiele zmian, co szczególnie uwidoczniło się w bogactwie nowych typów taboru trakcyjnego, zwłaszcza przeznaczonego do przewozów pasażerskich. Różnorodność taboru, jaki obecnie spotkać można na naszej sieci kolejowej, zadecydowała o dokonaniu podziału tematycznego i oddzielnym opisaniu pojazdów obu współczesnych rodzajów trakcji. „Atlas lokomotyw elektrycznych” zawiera charakterystyki taboru z napędem elektrycznym – lokomotyw, zespołów trakcyjnych i wagonów silnikowych. Współczesnym i historycznym pojazdom trakcji spalinowej poświęcona została oddzielna publikacja – „Atlas lokomotyw spalinowych”.

W „Atlasie lokomotyw elektrycznych” zamieszczone zostały opisy wszystkich typów pojazdów, jakie stosowano od uruchomienia w 1936 r. pierwszych odcinków trakcji prądu stałego 3 kV, przyjętego dla sieci PKP, a także portrety wybranych jednostek taboru eksploatowanego na liniach zelektryfikowanych według innych standardów, jakie funkcjonowały na terenie Polski w różnych okresach historii.

„Atlas lokomotyw elektrycznych” adresowany jest zarówno do osób pasjonujących się techniką i historią kolejnictwa, szerokiego grona modelarzy i kolekcjonerów modeli, jak też do osób związanych zawodowo z transportem szynowym, poszukujących zwartych informacji w interesujących ich dziedzinach.

Spis treści

Wstęp / 5
Systemy napędu i zasilania / 8
Klasyfikacja pojazdów / 9
Budowa pojazdów trakcji elektrycznej / 10
Oznaczanie typu i układu osi / 16
Przewoźnicy / 20
Oznaczanie pojazdów / 22
Znaki i napisy na taborze / 32
Historia rozwoju trakcji elektrycznej / 36
Kalendarium /40
Producenci taboru / 42
Lokomotywy elektryczne (zestawienie, portrety serii, rozmieszczenie) / 56
Elektryczne zespoły trakcyjne 3 kV DC (zestawienie, porterty serii, rozmieszczenie) / 120
Pojazdy elektryczne innych systemów (zestawienie, portrety 36 serii, rozmieszczenie) / 196
Statystyka / 218
Pojazdy muzealne / 224
Indeks typów / 228

Autor

ISBN

978-839430753-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ATLAS LOKOMOTYW ELEKTRYCZNYCH”