Promocja!

BIOLOGIA SANITARNA ĆWICZENIA LABORATORYJNE WYD.3

“Zdecydowaliśmy nic napisać ten skrypt, gdyż przygotowanie biologiczne studentów uczelni technicznych jest bardzo zróżnicowane.

"Zdecydowaliśmy nic napisać ten skrypt, gdyż przygotowanie biologiczne studentów uczelni technicznych jest bardzo zróżnicowane. Absolwenci różnych kierunków techników z szeroko pojętą biologią nie mieli styczności od szkoły podstawowej, natomiast absolwenci liceów ogólnokształcących ze względu na swoje zainteresowania techniczne najczęściej nie przywiązywali większej wagi do tego przedmiotu. Z tego względu przed przystąpieniem do wykonywania ćwiczeń konieczne jest niekiedy przypomnienie wybranych, podstawowych zagadnień z zakresu biologii.
Biologia sanitarna należy do dyscyplin naukowych wiążących biologię z inżynierią. Ponieważ jest obowiązkowym przedmiotem na kierunku inżynieria środowiska, konieczna jest odpowiednia pomoc w formie podręcznika lub skryptu i taka jest rola tej książki. Zawiera ona wskazówki do prawidłowego wykonywania ćwiczeń przez studentów, przy czym są w mej awsglęńmanc podstawy teoretyczne dotyczące poszczególnych zagadnień, jest opisany przebieg każdego ćwiczenia, a także są zamieszczone tabele do wpisywania wyników. W niektórych przypadkach dość szczegółowo omówiono wykonywanie ćwiczenia, aby jego przebieg był bardziej zrozumiały i łatwiejszy do wykonania.
Materiały do ćwiczeń wraz z wiadomościami ogólnymi z wykładów, podręczników z mikrobiologii, inżynierii sanitarnej i z literatury specjalistycznej ułatwią studentom rozwiązywanie wielu problemów, z którymi będą mieli do czynienia w przyszłej pracy zawodowej. Inżynier sanitarny bardzo często napotyka zagadnienia biologiczne. Wiążą się one między innymi z problematyką zaopatrzenia w wodę ludności i przemysłu, oczyszczania ścieków, konstruowania budowli wodnych, zanieczyszczenia i ochrony powietrza, a także z kontrolą wielu procesów technologicznych, w których biorą udział mikroorganizmy. Dlatego konieczne jest poznanie wybranych problemów biologicznych, wpływu różnych zanieczyszczeń na środowisko, a także procesów biologicznych zachodzących z- udziałem mikroorganizmów"
Autorzy

978-83-7143-996-4

Recenzje