CHEMIA OBLICZENIOWA W LABORATORIUM ORGANICZNYM

Autorzy są absolwentami i pracownikami Wydziału Chemii UMK. Specjalizują się w różnych dziedzinach chemii: obliczeniowej (AKK), organicznej (MZB) i kwantowej (DK). Pracując w zespołach interdyscyplinarnych, nabrali przekonania o konieczności popularyzacji metod chemii obliczeniowej wśród eksperymentatorów przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na ograniczenia stosowanych przybliżeń. Prowadzili autorski przedmiot „Organiczna Chemia Obliczeniowa dla studentów studiów licencjackich”. Zaproponowany przez nich kurs metod chemii obliczeniowej, organizowany pod nazwą Toruńska Szkoła Chemii Obliczeniowej, spotkał się z dużym zainteresowaniem doktorantów i pracowników reprezentujących różne uczelnie. Od roku 2011 kurs prowadzony jest w ramach projektu pn. „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UMK w Toruniu w dziedzinach matematyczno-przyrodniczych”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Autorzy tworzą nieformalną grupę badawczą, w której duży nacisk stawiany jest na wspieranie rozwoju młodych adeptów chemii.

Napisz pierwszą opinię o „CHEMIA OBLICZENIOWA W LABORATORIUM ORGANICZNYM”