CHEMIA OGÓLNA I JAKOŚCIOWA ANALIZA CHEMICZNA CZ.II ĆWICZENIA LABOR.

Niniejszy skrypt powstał z potrzeby jednolitego opisania zagadnień i doświadczeń wykonywanych przez studentów I roku chemii w ramach pracowni z podstaw chemii. Zestaw zagadnień teoretycznych i ćwiczeń opracowany został na podsta­wie wieloletnich doświadczeń pracowników Zakładu Podstaw Chemii (później Katedry Chemii Materiałów, Adsorpcji i Katalizy) Wydziału Chemii UMK w pra­cy ze studentami chemii.

Zawarty w tej książce materiał można podzielić na dwie zasadnicze części:

– część wstępną, dzięki której student ma możliwość opanowania podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu podstaw chemii na przykładzie reakcji przebiegających w roztworach wodnych,
– część analityczną, rozszerzającą wiedzę studenta o podstawowe właściwości anionów i kationów.

Najważniejszym zadaniem, jakie autorzy stawiali sobie, pisząc ten podręcz­nik, było przygotowanie studenta do samodzielnego wykonywania prostych do­świadczeń chemicznych oraz analizowania zaobserwowanych wyników. Proces ten rozpoczynamy od wybranych zagadnień z analizy jakościowej. Uważamy, że tradycyjna analiza jakościowa anionów i kationów jest wciąż doskonałą szkołą chemicznego myślenia i działania.

978-83-231-2258-6

Napisz pierwszą opinię o „CHEMIA OGÓLNA I JAKOŚCIOWA ANALIZA CHEMICZNA CZ.II ĆWICZENIA LABOR.”