ĆWICZENIA LABORATORYJNE Z CHEMII JĄDROWEJ I RADIOMETRII

Energetyka jądrowa jest najważniejszym dostawcą energii w państwach wysoko uprzemysłowionych. Okres poczarnobylskiej stagnacji energetyki jądrowej spowodował w Polsce marginalizację lub zupełne usunięcie problematyki przemian jądrowych i promieniotwórczości w szkolnych i uczelnianych programach nauczania. Można przypuszczać, że przyczyną niekorzystnych zmian programowych była przede wszystkim niechęć nauczycieli do tych działów wiedzy chemicznej, które są najtrudniejsze. W związku z tym inicjatywa wydania podręcznika ćwiczeniowego z chemii jądrowej jest bardzo cenna. Takich książek na rynku polskim praktycznie już nie ma, ostatnie zostały wydane 30 lat temu.

978-83-227-3196-3

Napisz pierwszą opinię o „ĆWICZENIA LABORATORYJNE Z CHEMII JĄDROWEJ I RADIOMETRII”