ĆWICZENIA LABORATORYJNE Z CHEMII NIEORGANICZNEJ PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW

Ćwiczenia laboratoryjne z chemii nieorganicznej. Podręcznik dla studentów chemii technicznej

red. Zbigniew Hubicki

Ćwiczenia laboratoryjne z chemii nieorganicznej są przeznaczone dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I roku chemii technicznej, odbywających kurs chemii nieorganicznej na Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach. Podręcznik składa się z 9 rozdziałów zawierających teoretyczny wstęp oraz opis ćwiczeń. Ćwiczenia zaproponowane do poszczególnych rozdziałów dotyczą syntezy i właściwości związków pierwiastków bloku s i p oraz d, a także wybranych zagadnień powiązanych z chemią nieorganiczną, takich jak wymiana jonowa, kinetyka, reakcje w wysokich temperaturach – przemiany strukturalne. Na początku każdego rozdziału we wprowadzeniu do ćwiczeń przedstawione są podstawy teoretyczne niezbędne do zrozumienia i prawidłowego wykonania ćwiczeń oraz opracowania wyników. Zasadniczym celem ćwiczeń z chemii nieorganicznej jest zapoznanie studentów z podstawowymi technikami laboratoryjnymi oraz metodami syntezy poszczególnych typów związków nieorganicznych i ich właściwościami fizykochemicznymi.

978-83-7784-946-0

Napisz pierwszą opinię o „ĆWICZENIA LABORATORYJNE Z CHEMII NIEORGANICZNEJ PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW”