DRONY BEZZAŁOGOWE APARATY LATAJĄCE OD STAROŻYTNOŚCI DO WSPÓŁCZESNOŚCI

Drony. Bezzałogowe aparaty latające od starożytności do współczesności

Władysław Leśnikowski jest absolwentem Liceum Lotniczego, Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, Air University (USA) oraz Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej w Akademii Obrony Narodowej. Jest doktorem nauk wojskowych w specjalności lotnictwo oraz aktywnym pilotem różnego rodzaju samolotów z nalotem ponad 3800 godzin, w tym ponad 2800 godzin na samolotach naddźwiękowych i odrzutowych. Był pierwszym polskim przedstawicielem pracującym w grupach NATO do spraw UAV.
W swej książce przedstawia długą drogę bezzałogowych aparatów latających od protoplastów w postaci latawców poprzez balony i pierwsze formy bezzałogowych statków powietrznych do współczesnych bezpilotowców-minidronów wykonanych w nanotechnologiach. Autor przedstawia najnowsze trendy działań w najnowocześniejszych ugrupowaniach takich jak: „roje”, „szarańcza” czy „wilcze stada”. Książka jest próbą spojrzenia na odwieczne marzenia i wysiłki ludzkości w kierunku wzbicia się w przestworza.

978-83-8019-488-5

Napisz pierwszą opinię o „DRONY BEZZAŁOGOWE APARATY LATAJĄCE OD STAROŻYTNOŚCI DO WSPÓŁCZESNOŚCI”