Promocja!

ELEKTROWNIE I ELEKTROCIEPŁOWNIE GAZOWO-PAROWE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I EKONOMICZNA ,

79.99

Na stanie

Elektrownie i elektrociepłownie gazowo-parowe

Efektywność energetyczna i ekonomiczna; Ryszard Bartnik

W książce jest przedstawiona analiza techniczna (termodynamiczna) i ekonomiczna układu energetycznego elektrowni i elektrociepłowni gazowo-parowych. Omówiona jest optymalizacja doboru takiego układu ze względu na wybraną funkcję.

Osiągniecie wysokiej sprawności energetycznej , co prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa i kosztów eksploatacyjnych , ale z drugiej strony instalacja wysokosprawnych układów wymaga niemałych nakładów inwestycyjnych. W książce jest pokazane, jak stosować rachunek efektywności ekonomicznej w energetyce.

Kryterium ekonomiczne, tzn. kryterium maksymalizacji zysku z tworzenia energii elektrycznej i ciepła jest nadrzędne dla kryterium termodynamicznego. To od analizy opłacalności ekonomicznej zależy podjęcie decyzji inwestycyjnych.

Książka skierowana do studentów i pracowników wydziałów elektrycznych i mechanicznych (kier. energetyka), inżynierów zajmujących się planowaniem, budową oraz eksploatacją elektrowni i elektrociepłowni, pracowników energetyki zawodowej, a także inwestorom elektrowni i elektrociepłowni gazowo-parowych.

Autor

ISBN

978-83-01-19311-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ELEKTROWNIE I ELEKTROCIEPŁOWNIE GAZOWO-PAROWE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I EKONOMICZNA”