Promocja!

ELEKTROWNIE I ELEKTROCIEPŁOWNIE W HIERARCHICZNEJ TECHNOLOGII GAZOWO-GAZOWEJ EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I EKONOMICZNA ,

Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej

Efektywność energetyczna i ekonomiczna; Ryszard Bartnik

Wydawnictwo PWN przedstawia kolejną książkę profesora Ryszarda Bartnika z serii poświęconej analizie efektywności energetycznej i ekonomicznej elektrowni i elektrociepłowni w polskim systemie elektroenergetycznym. Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej. Efektywność energetyczna i ekonomiczna – ta książka jest absolutnym novum na polskim rynku wydawniczym i dotyczy innowacyjnej, hierarchicznej technologii energetycznej. Układy te mogą się stać ważnym potencjałem modernizacyjnym krajowego systemu energetycznego. W książce znajdą się m.in. następujące zagadnienia: podstawy termodynamiczne analizy układów hierarchicznych analiza ekonomiczna produkcji wodoru w procesie elektrolizy wody w układzie z silnikiem gazowo-gazowym oraz we wszystkich innych technologiach energetycznych analiza termodynamiczna i ekonomiczna silnika gazowo-gazowego współpracującego z magazynem sprężonego powietrza zastąpienie gazu ziemnego w silniku gazowo-gazowym paliwem jądrowym Publikacja Elektrownie i elektrociepłownie w hierarchicznej technologii gazowo-gazowej (…) jest polecana studentom uczelni technicznych studiujących na kierunkach: energetyka, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn (przedmioty: Współczesne systemy energetyczne, Spalanie paliw energetycznych, Efektywność energetyczna itp.). Publikacja będzie również cennym źródłem wiedzy dla inżynierów projektujących zespoły energetyczne, specjalistów energetyki zawodowej, decydentów branży energetycznej i innych.

978-83-01-21984-0

Recenzje

Napisz pierwszą opinię o „ELEKTROWNIE I ELEKTROCIEPŁOWNIE W HIERARCHICZNEJ TECHNOLOGII GAZOWO-GAZOWEJ EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I EKONOMICZNA”