ELEMENTY MATEMATYKI WYŻSZEJ TEORIA I ZADANIA

Podręcznik z matematyki dla studentów kierunków ekonomicznych i pokrewnych autorstwa doświadczonych wykładowców powstał na bazie wykładów prowadzonych w WSB, na Uniwersytecie Śląskim i UKSW. Dotyczy takich zagadnień, jak: rachunek zdań i zbiorów, kwantyfikatory, iloczyn kartezjański, relacje, indukcja matematyczna, kombinatoryka, algebra liniowa, funkcja jednej zmiennej, ciągi liczbowe, granica i ciągłość funkcji, rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej oraz funkcje wielu zmiennych. Książka zawiera materiał teoretyczny, przykłady, zadania do samodzielnego rozwiązywania oraz repetytorium, które ułatwi Czytelnikowi usystematyzowanie wiadomości poznanych w szkole średniej. Oprócz przekazania podstawowej wiedzy matematycznej celem publikacji jest pomoc w rozwiązywaniu problemów z dziedziny ekonomii za pomocą narzędzi matematycznych. Prosty, przystępny język podręcznika może zachęcić do korzystania z niego szersze grono odbiorców.

978-83-7205-270-4

Napisz pierwszą opinię o „ELEMENTY MATEMATYKI WYŻSZEJ TEORIA I ZADANIA”