Promocja!

ERGONOMIA Z ELEMENTAMI BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY ZDROWIA cz.2 ,

Ergonomia z elementami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy. Zasady i wymagania związane z indywidualnymi cechami człowieka

Horst Nikodem
Horst Wiesława

Jest to drugi podręcznik z cyklu zatytułowanego Ergonomia z elementami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy, przeznaczonego dla studentów, którzy w przyszłości będą pracodawcami oraz projektantami obiektów technicznych, procesów i systemów pracy, a także dla osób odpowiedzialnych za szeroko pojęte bezpieczeństwo i zdrowie w pracy oraz pełniących funkcje zarządcze, mających możliwość wpływu na jakość życia poprzez poprawę warunków pracy. Jego tematem jest dostosowanie obiektów technicznych i procesu pracy do indywidualnych cech człowieka. Omówiono w nim zasady i wymagania ergonomiczne dotyczące konkretnego człowieka – jego wymiarów, wydolności i sprawności fizycznej, a zatem należące do zakresu antropometrii, fizjologii i biomechaniki. Podręcznik składa się z części teoretycznej (podstawowe pojęcia i zagadnienia) oraz praktycznej (prezentacja aparatury pomiarowej oraz ćwiczenia umożliwiające nabycie umiejętności pomiaru, stosowania zasad ergonomii jako podstawowych wytycznych w procesie doboru środków pracy, a także projektowania, modernizacji i kształtowania stanowisk pracy oraz ergonomicznej oceny systemów i procesów pracy). Uzupełnieniem części praktycznej są załączniki (wzory, tabele i nomogramy zaczerpnięte z licznych pozycji literatury przedmiotu). Ponadto w książce zamieszczono wykazy: literatury, skrótów oraz najważniejszych terminów.

978-83-7143-971-1

Recenzje

Napisz pierwszą opinię o „ERGONOMIA Z ELEMENTAMI BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY ZDROWIA cz.2”