Promocja!

ERGONOMIA Z ELEMENTAMI BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY ZDROWIA cz.3 ,

15.00 2.00

Ergonomia z elementami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy. Zasady i wymagania związane z odbiorem i przetwarzaniem bodźców

Dahlke Grzegorz
Górny Adam
Horst Nikodem
Horst Wiesława
Horst Witold
Korchut Wojciech

Jest to trzeci podręcznik z cyklu zatytułowanego Ergonomia z elementami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy, przeznaczonego dla studentów, którzy w przyszłości będą pracodawcami oraz projektantami obiektów technicznych, procesów i systemów pracy, a także dla osób odpowiedzialnych za szeroko pojęte bezpieczeństwo i zdrowie w pracy oraz pełniących funkcje zarządcze, mających możliwość wpływu na jakość życia poprzez poprawę warunków pracy. Jego tematem są zagadnienia związane z odbiorem i przetwarzaniem bodźców wzrokowych, słuchowych, mechanicznych i termicznych w środowisku pracy. Przedstawiono w nim podstawowe zasady i wymagania ergonomii niezbędne do projektowania elementów sterowniczych i sygnalizacyjnych dopasowanych do możliwości człowieka. Podręcznik składa się z części teoretycznej (podstawowe pojęcia i zagadnienia) oraz praktycznej (prezentacja aparatury pomiarowej oraz ćwiczenia umożliwiające nabycie umiejętności pomiaru, stosowania zasad ergonomii jako podstawowych wytycznych w procesie doboru środków pracy, a także projektowania, modernizacji i kształtowania stanowisk pracy oraz ergonomicznej oceny systemów i procesów pracy). Uzupełnieniem części praktycznej są załączniki (wzory, tabele i nomogramy zaczerpnięte z licznych pozycji literatury przedmiotu). Ponadto w książce zamieszczono wykazy: literatury, skrótów oraz najważniejszych terminów.

978-83-7143-972-8

Napisz pierwszą opinię o „ERGONOMIA Z ELEMENTAMI BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY ZDROWIA cz.3”