FINANSE PUBLICZNE

Książka niniejsza jest oryginalną – jedną z nielicznych na naszym rynku wydawniczym – publikacją poświęconą problematyce finansów publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich specyfiki w warunkach transformowanej polskiej gospodarki…

50.40

Na stanie

Książka niniejsza jest oryginalną – jedną z nielicznych na naszym rynku wydawniczym – publikacją poświęconą problematyce finansów publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich specyfiki w warunkach transformowanej polskiej gospodarki. Rozważania teoretyczne, znane z innych opracowań, zostały w książce ograniczone do niezbędnych treści, a szczególny nacisk położono na ich praktyczny aspekt.
Zamiarem autorki było przedstawienie bardzo złożonych zjawisk w obrębie finansów w sposób zrozumiały i przystępny dla studentów, z czego udało się jej wywiązać znakomicie. Układ pracy podporządkowano ujęciu, które powinno być bardziej przydatne dla analizy finansów publicznych w polskiej rzeczywistości gospodarczej niż podejście tradycyjne. Dowodem na to jest odwoływanie się w każdym rozdziale nie tylko do teorii, lecz także doświadczeń praktycznych, zwłaszcza lat 1991-2003. Analizę gospodarki środkami publicznymi w Polsce poparto obszerną dokumentacją liczbową, uwzględniono również prognozy na lata 2004-2005. Powoływane w książce regulacje prawne obejmują też ustawy, które wchodzą w życie w 2005 r. W niektórych fragmentach ponadto, w zakresie koniecznym dla zrozumienia ciągłości i ewolucji procesów objętych finansami publicznymi, pojawiły się bardzo interesujące nawiązania do ich historii.
Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów szkół wyższych, może być także pożyteczny dla praktyków zajmujących się zagadnieniami publicznymi na różnych szczeblach władzy, którzy aspirują do możliwości szerszego spojrzenia na problemy gospodarowania środkami publicznymi.

Autor

ISBN

978-83-7205-307-5

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FINANSE PUBLICZNE”