FIZYKOCHEMICZNE METODY ANALIZY CZ.1 ĆWICZENIA LABORATORYJNE Z OCHRONY WÓD…

Fizykochemiczne metody analizy w chemii środowiska. Część I: Ćwiczenia laboratoryjne z analityki i kontroli w ochronie środowiska

Przygotowanie próbek do analizy i końcowe oznaczanie izolowanych związków to dwa istotne etapy w każdej procedurze analitycznej. Niedokładności, jakie zostaną popełnione na tych etapach, mogą doprowadzić do niewłaściwych wyników i błędnych informacji dotyczących badanego materiału.

Podręcznik akademicki, który proponujemy, to rozszerzona wersja poprzedniej edycji z 2003 roku. W obecnej formie jest to zestaw siedemnastu ćwiczeń laboratoryjnych związanych z izolowaniem związków chemicznych z próbek stałych, ciekłych i gazowych, oraz jakościowym i ilościowym oznaczaniem tych indywiduów. Większość ćwiczeń w wykazie literatury ma odniesienie do aktualnych aktów prawnych regulujących dopuszczalne ilości zanieczyszczeń w różnorodnych matrycach. Skrypt napisany został przez specjalistów z Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i dorobek naukowy w zakresie przedstawionych treści nauczania.

Podręcznik ten stanowi niezębną pozycję dydaktyczną dla studiujących chemię środowiska i ochronę środowiska na studiach o profilu ogólnoakademickim oraz praktycznym.

978-83-231-3540-1

Napisz pierwszą opinię o „FIZYKOCHEMICZNE METODY ANALIZY CZ.1 ĆWICZENIA LABORATORYJNE Z OCHRONY WÓD…”