HISTORIA TECHNIKI POLSKIEJ

Monografia 'Historia Techniki Polskiej’ inauguruje serię wydawniczą 'Biblioteka Polskiej Nauki i Techniki’, obejmującą szeroką formułę prezentacji polskich osiągnięć naukowych i inżynierskich z obszaru techniki.

Wydawcą serii jest Instytut Technologii Eksploatacji – PIB w Radomiu w konsultacji merytorycznej z Instytutem Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
Prezentowana monografia ma charakter publikacji historycznej, odnoszącej się do faktów i procesów społecznych związanych z rozwojem techniki.
Monografia stanowi retrospektywny, bogato dokumentowany i ilustrowany przegląd dorobku polskiej myśli technicznej od czasów Polski piastowskiej do współczesności.
’Historia Techniki Polskiej’ to znakomite kompendium wiedzy i nowatorskie ujęcie polskich osiągnięć naukowych i technicznych, przydatne szczególnie dla uczniów, nauczycieli, studentów i pracowników uczelni wyższych, głównie technicznych a także historyków techniki.

978-83-7204-558-5

Napisz pierwszą opinię o „HISTORIA TECHNIKI POLSKIEJ”