JONIZACJA I REKOMBINACJA W SILNYM POLU LASERA ATTOSEKUNDOWEGO

Praca w sposób logiczny i harmonijny łączy dwa wątki. Najpierw przedstawia aktualne osiągnięcia w dziedzinie generacji i detekcji ultrasilnych i jednocześnie ultrakrótkich impulsów lasera. Dobrze uzasadnia to podjęcie drugiego wątku: …

64.00

Na stanie

Praca w sposób logiczny i harmonijny łączy dwa wątki. Najpierw przedstawia aktualne osiągnięcia w dziedzinie generacji i detekcji ultrasilnych i jednocześnie ultrakrótkich impulsów lasera. Dobrze uzasadnia to podjęcie drugiego wątku: modelowego badania wybranych procesów zachodzących w atomach oświetlonych takimi impulsami za pomocą symulacji komputerowych.

(z recenzji prof. Andrzeja Raczyńskiego)

[Autor] nie tylko wykazał się obszerną wiedzą na temat dziedziny nauk fizycznych, w której pracuje, ale także znajomością najnowszych metod obliczeniowych w fizyce komputerowej i ich praktycznych zastosowań. Rozprawa napisana jest żywym i niehermetycznym językiem. Przeczytanie, przynajmniej niektórych jej fragmentów, powinno zachęcić młodych ludzi do rozpoczęcia pracy naukowej w tej szybko rozwijającej się i ciekawej dziedzinie badań, jaką jest fizyka atomów, cząsteczek i impulsów laserowych produkowanych obecnie w czołowych laboratoriach na świecie. Inne fragmenty tej rozprawy powinny bardzo zainteresować osoby (niekoniecznie tylko fizyków), które w swej pracy korzystają z metod numerycznych.

(z recenzji prof. Jarosława Bauera)

JACEK MATULEWSKI jest adiunktem w Zakładzie Mechaniki Kwantowej Instytutu Fizyki UMK. Jego zainteresowania dotyczące fizyki ogniskują się na symulacjach numerycznych w optyce kwantowej silnych pól. Poza tym zajmuje się informatyką stosowaną, której na co dzień uczy na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. Tej dziedziny dotyczą jego wcześniejsze książki, z których najnowsze to: Grafika. Fizyka. Metody numeryczne. Symulacje fizyczne z wizualizacją 3D (PWN 2010), Visual Studio 2010 dla programistów C# (Helion 2011), Programowanie aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Mobile (Helion 2010), Visual C++. Gotowe rozwiązania dla programistów Windows (Helion 2010) czy C# 3.0 i .NET3.5. Technologia LINQ (Helion 2008).

Autor

ISBN

978-83-231-2862-5

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „JONIZACJA I REKOMBINACJA W SILNYM POLU LASERA ATTOSEKUNDOWEGO”