KOMPLEKS GMACHU ARCHITEKTURA WŁADZY

Pierwsze polskie wydanie książki Deyana Sudjica “The Edifice Complex” – cyklu esejów poświęconych związkom władzy i architektury to niepowtarzalna okazja przybliżenia czytelnikom w Polsce współczesnego, analitycznego spojrzenia na siły kształtujace przestrzeń publiczną i architekturę.

55.00

Na stanie

Pierwsze polskie wydanie książki Deyana Sudjica "The Edifice Complex" – cyklu esejów poświęconych związkom władzy i architektury to niepowtarzalna okazja przybliżenia czytelnikom w Polsce współczesnego, analitycznego spojrzenia na siły kształtujace przestrzeń publiczną i architekturę.

Publikacja złożona jest z serii niezależnych rozdziałów, analizujących architekturę jako zarówno nieodłączny element politycznej propagandy w rękach XX-wiecznych dyktatorów (Hitlera, Stalina, Mussoliniego, Mao i Saddama Hussajna) jak i środek realizacji ambicji demokratycznych polityków (m.in. prezydentów USA), finansowych magnatów, korporacji oraz władz miejskich na różnych szerokościach geograficznych.

Książka, opublikowana po raz pierwszy w 2005 roku w Wielkiej Brytanii okazała się bestsellerem i doczekała się wielokrotnie wznowień.

Autor

ISBN

978-83-937716-5-3

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „KOMPLEKS GMACHU ARCHITEKTURA WŁADZY”