Publikacja zawiera ogólny zarys wiedzy na temat kształtowania miejskiego środowiska zbudowanego oraz wprowadza nowe elementy wspomagające zintegrowane projektowanie architektoniczne i urbanistyczne ze szczególnym uwzględnieniem poprawy jakości ekologicznej i energetycznej zabudowy przy współudziale lokalnej społeczności. Ekologiczne uwarunkowania rozwoju zabudowy miejskiej dla różnych typów funkcjonalnych budynków były i są przedmiotem badań autora pracy od 15 lat w rożnych ośrodkach naukowych: Politechnice Poznańskiej, Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Uniwersytecie Zielonogórskim.

978-83-7842-082-8

Napisz pierwszą opinię o „KSZTAŁTOWANIE ZABUDOWY MIEJSKIEJ O ZWIĘKSZONEJ EFEKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ I ENERGETYCZNEJ”