LEKSYKON PODSTAW BUDOWNICTWA NISKOENERGOCHŁONNEGO

Niniejsza publikacja Oficyny Wydawniczej POLCEN adresowana jest do szerokiego kręgu osób w różny sposób związanych z działalnością inwestycyjną ukierunkowaną na projektowanie, użytkowanie i propagowanie niskoenergochłonnych obiektów budowlanych o racjonalnej…

36.75

Na stanie

Niniejsza publikacja Oficyny Wydawniczej POLCEN adresowana jest do szerokiego kręgu osób w różny sposób związanych z działalnością inwestycyjną ukierunkowaną na projektowanie, użytkowanie i propagowanie niskoenergochłonnych obiektów budowlanych o racjonalnej charakterystyce użytkowej, a szczególnie do fachowców reprezentujących różne specjalności, studentów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz kursów przygotowujących do nowego zawodu audytora i doradcy energetycznego, a także uczniów średnich szkół technicznych.

 

Zamysłem Autora opracowania, wybitnego naukowca, znawcy przedmiotu i specjalisty w dziedzinie fizyki budowli było stworzenie leksykonu, który miałby spełniać rolę edukacyjną ułatwiającą Czytelnikowi zapoznanie się z nieznanymi lub niejasnymi pojęciami i interpretacjami terminologii stosowanej w praktyce architektonicznej, budownictwie i inżynierii środowiska.

Leksykon stanowi usystematyzowany zbiór kilkuset pojęć, definicji i określeń często spotykanych w wypowiedziach, oficjalnych dokumentach i publikacjach poświęconych szeroko rozumianym podstawom architechnologii obiektów niskoenergochłonnych. Materiał przedstawiono w zwartej formie, a hasła uporządkowano alfabetycznie z niezbędnymi odwołaniami. Niektóre objaśnienia uzupełniono ilustracjami, tabelami i wzorami matematycznymi. Główny nacisk położono na tematykę i terminologię praktykowaną w architekturze, budownictwie oraz inżynierii środowiska, nawiązując do krajowych przepisów prawnych oraz techniczno-budowlanych, dyrektyw UE i sukcesywnie uznawanych w Polsce zharmonizowanych norm międzynarodowych, aktualnych w chwili oddania leksykonu do druku (stan prawny na 15 lutego 2009 r.).

Autor

ISBN

978-83-89234-57-2

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „LEKSYKON PODSTAW BUDOWNICTWA NISKOENERGOCHŁONNEGO”