LUCJAN KORNGOLD WARSZAWA SAO PAULO 1897-1963

Praca o charakterze monograficznym stanowi pierwsze polskie opracowanie przedstawiające sylwetkę Lucjana Korngolda, absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej rocznika 1922. Działalność zawodowa i osobiste losy architekta wplecione były w dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy XX wieku. Na uwagę zasługuje dorobek zawodowy Lucjana Korngolda, zawierający różnorodne pod względem tematyki i rozwiązań formalnych projekty, zrealizowane w skrajnie odmiennych warunkach kulturowych i klimatycznych na dwóch kontynentach – w Polsce i Brazylii. Książka zawiera katalog 103 projektów i realizacji autorstwa Lucjana Korngolda.

978-83-930937-4-8

Napisz pierwszą opinię o „LUCJAN KORNGOLD WARSZAWA SAO PAULO 1897-1963”