MATEMATYKA OD ZERA DO INŻYNIERA WYD.VIII

Książka „Matematyka od zera dla inżyniera”, K.A. Stroud & Dexter J. Booth

„Matematyka od zera dla inżyniera” to książka, która rozjaśniła życie wielu sceptykom i humanistom, a znakomicie ułatwiła obecnym inżynierom na całym świecie. Od ponad 50 lat święci triumfy jako najlepsza książka do matematyki dla początkujących inżynierów dzięki prostocie wykładu.

Jest to publikacja ciesząca się uznaniem uczniów, studentów, a także nauczycieli, wykładowców i korepetytorów. Od wielu lat stanowi pozycję obowiązkową dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę, a także ją usystematyzować. Z podręcznika korzystają studenci kierunków technicznych i ścisłych, uczniowie szkół średnich zainteresowani rozwojem swoich umiejętności matematycznych oraz pasjonaci tematu. Dzięki przejrzystej i przystępnej formie książka stanowi jedno z lepszych dostępnych na rynku kompendiów.

Książka do matematyki dla studentów, inżynierów i nauczycieli

„Matematyka od zera dla inżyniera” to wynik pracy znakomitych wykładowców – K. A.Strouda oraz Dexter J. Bootha. Pierwszy z autorów był nauczycielem akademickim Lanchester College of Technology w Coventry w Wielkiej Brytanii, cenionym autorem podręczników do nauki matematyki i szanowanym dydaktykiem. Drugi, to pochodzący z Wielkiej Brytanii wykładowca Wydziału Informatyki i Inżynierii Uniwersytetu w Huddersfield.

„Matematyka od zera dla inżyniera” – książka do nauki i ćwiczeń

Podczas pracy nad publikacją autorzy zastosowali metodę nauczania programowanego. Jest to sposób nauczania i uczenia się, w którym przyswajanie informacji zachodzi w oparciu o odpowiednio ułożony program zawierający powiązane ze sobą logiczne porcje informacji. W myśl tej zasady książka została podzielona na 42 lekcje – programy, z których 13 początkowych to powtórka najważniejszych dla kierunków ścisłych tematów ze szkoły średniej i wstęp do dalszych programów, w których autorzy zapraszają czytelników do poznawania bardziej skomplikowanych zagadnień. Każdy program prowadzi ucznia przez poszczególne tematy krok po kroku z bogactwem przykładów i ćwiczeń, które aktywizują go i dają odpowiedź na to, czy przyswoił przekazywaną wiedzę oraz opanował ją w praktyce. Zastosowana przez autorów koncepcja dydaktyczna daje studentom możliwość samodzielnej nauki oraz pozwala na lepsze zrozumienie matematyki i osiągnięcie satysfakcjonujących wyników podczas egzaminów.

Książka do matematyki dla studentów oraz nauczycieli kładzie jednocześnie nacisk na matematykę stosowaną bez wyprowadzania formalnych dowodów. Za wielką zaletę podręcznika uważa się przejrzystą formę, prosty język oraz prowadzenie wywodów w sposób zrozumiały dla czytelników na różnym stopniu zaawansowania.

Lektura publikacji to także znakomity rodzaj wstępu do studiowania na kierunkach ścisłych, na których ugruntowanie wiedzy zdobytej na wcześniejszym etapie nauczania, może okazać się kluczowa dla zrozumienia bardziej skomplikowanych i rozbudowanych zagadnień „królowej nauk”.

Część I: Tematy podstawowe

27 Wprowadzenie do transformat Laplace’a
28 Przetwarzanie danych i statystyka
29 Prawdopodobieństwo

K. A.Stroud – były wykładowca Wydziału Matematyki Lanchester College of Technology w Coventry w Wielkiej Brytanii. Znany jest głównie, jako promotor programowanego nauczania i autor podręczników matematycznych, spośród których największą popularnością cieszy się Matematyka od zera dla Inżyniera oraz dopełniające ją tomy Foundation Mathematics i Advanced Engineering Mathematics.

Dexter J. Booth – były wykładowca Wydziału Informatyki i Inżynierii Uniwersytetu w Huddersfield w Wielkiej Brytanii. Autor podręczników do matematyki oraz współautor Foundation Mathematics i Advanced Engineering Mathematics.

978-83-944283-1-0

Napisz pierwszą opinię o „MATEMATYKA OD ZERA DO INŻYNIERA WYD.VIII”