MATHCAD OD OBLICZEŃ DO PROGRAMOWANI

Mathcad to program do przeprowadzania zaawansowanych obliczeń algebraicznych, który swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim rozbudowanym możliwościom i prostemu interfejsowi użytkownika…

35.10

Na stanie

Mathcad to program do przeprowadzania zaawansowanych obliczeń algebraicznych, który swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim rozbudowanym możliwościom i prostemu interfejsowi użytkownika. Korzystanie z aplikacji jest równie łatwe, jak notowanie wzorów na kartce papieru, jednak w przeciwieństwie do tej ostatniej Mathcad jest w stanie wykonywać zapisane kalkulacje, znacznie upraszczając codzienną pracę naukowców, inżynierów i studentów. Co więcej, program doskonale radzi sobie również z dokumentowaniem wyników obliczeń i tworzeniem na ich podstawie różnego rodzaju wykresów.

Osoby, którym zależy na dogłębnym poznaniu sposobu używania aplikacji, powinny sięgnąć po odpowiednie źródło wiedzy. "Mathcad. Nieoficjalny podręcznik" to książka prezentująca zarówno podstawowe funkcje programu, jak i jego bardziej zaawansowane możliwości. Otwiera ona przed czytelnikiem drzwi do świata komputerowych obliczeń. Treść podręcznika obejmuje metody rozwiązywania różnych problemów matematycznych, sposoby tworzenia wykresów i animacji, tematykę importowania i eksportowania danych oraz podstawy programowania w środowisku Mathcad.

*Opis interfejsu użytkownika programu
*Podstawowe operacje w środowisku
*Posługiwanie się zmiennymi i funkcjami
*Wykonywanie obliczeń wektorowych i macierzowych
*Tworzenie i formatowanie wykresów
*Rozwiązywanie równań i układów równań
*Przeprowadzanie obliczeń symbolicznych
*Programowanie
*Import i eksport danych
*Konfigurowanie środowiska pracy

Okiełznaj obliczenia za pomocą Mathcada!

Autor

ISBN

978-83-246-3337-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „MATHCAD OD OBLICZEŃ DO PROGRAMOWANI”