Promocja!

MECHANIKA CIAŁA STAŁEGO W UJĘCIU KOMPUTEROWYM WYBRANE ZAGADNIENIA ,

,

Mechanika ogólna, wytrzymałość materiałów i teoria sprężystości należą do kanonu wiedzy na wszystkich wydziałach mechanicznych i budownictwa uczelni technicznych. Z tego powodu podręczników do tych przedmiotów jest wyjątkowo dużo. Ponieważ wiedza w tym zakresie…

35.00 3.50

Książka jest oparta na nowej koncepcji wykładania mechaniki ciała stałego (sztywnego i odkształcalnego) – ma stanowić pomost pomiędzy tradycyjną wiedzą z tego zakresu a możliwościami, jakie stwarza komputer. Opisano w niej podstawy przygotowywania programów oraz podano ich „listy” (wydruki) w języku Fortran dla kilkunastu prostych problemów obliczeniowych. Nie wyczerpują one wszystkich podstawowych problemów występujących w mechanice ciała stałego, gdyż celem skryptu jest nauczenie studenta samodzielnego ich przygotowania. Ponieważ pożądana jest również podstawowa znajomość metod numerycznych, autorzy wprowadzili w możliwie prosty sposób niezbędne elementy tych metod.

,

978-83-7134-804-2

Napisz pierwszą opinię o „MECHANIKA CIAŁA STAŁEGO W UJĘCIU KOMPUTEROWYM WYBRANE ZAGADNIENIA”