MECHANIKA OGÓLNA T.1 STATYKA I KINEMATYKA

Podstawowy podręcznik dla studentów wydziałów mechanicznych wyższych uczelni technicznych! Zawiera wykład mechaniki ogólnej w ujęciu klasycznym rozszerzony o elementy mechaniki analitycznej.

Mechanika ogólna. T. 1

Książka uznawana za podstawowy podręcznik dla studentów wydziałów mechanicznych wyższych uczelni technicznych!

Zawiera wykład mechaniki ogólnej w ujęciu klasycznym rozszerzony o elementy mechaniki analitycznej:

podstawowe pojęcia i zasady mechaniki,
siły zbieżne na płaszczyźnie,
wypadkową dwóch sił,
metodę wieloboku sznurowego,
wyznaczanie sił w prętach kratownic płaskich,
pary sił działające w różnych płaszczyznach,
przestrzenny układ sił równoległych,
równanie ruchu punktu,
prędkość i przyspieszenie punktu,
ruch płaski i kulisty ciała sztywnego,
ruch względny.

Omawiane zagadnienia teoretyczne ilustrowane są wieloma przykładami. W dodatkach przedstawiono wiedzę matematyczną niezbędną do studiowania poszczególnych rozdziałów książki. Wysoki poziom merytoryczny, a jednocześnie niezbyt wyszukany aparat matematyczny stanowi o dużych walorach dydaktycznych tego podręcznika.

978-83-01-15145-4

Napisz pierwszą opinię o „MECHANIKA OGÓLNA T.1 STATYKA I KINEMATYKA”