METODY ANALIZY I OCENY UWARUNKOWAŃ RYZYKA DECYZYJNEGO W ZARZĄDZANIU

METODY ANALIZY I OCENY UWARUNKOWAŃ RYZYKA DECYZYJNEGO W ZARZĄDZANIU PROCESEM ŚWIADCZENIA USŁUG W SZPITALACH PUBLICZNYCH:

Prezentowana monografia stanowi wynik kilkuletnich studiów literaturowych i autorskich badań ankietowych. Myślą przewodnią jest przekonanie o celowości i skuteczności zarządzania ryzykiem decyzyjnym w procesie diagnostyczno-terapeutycznym. Obok podstaw teoretycznych, związanych z systemami wspomagania decyzji, w publikacji zaprezentowano modelowe rozstrzygnięcia i rozwiązania omawianych zagadnień…

44.90

Na stanie

METODY ANALIZY I OCENY UWARUNKOWAŃ RYZYKA DECYZYJNEGO W ZARZĄDZANIU PROCESEM ŚWIADCZENIA USŁUG W SZPITALACH PUBLICZNYCH:

Prezentowana monografia stanowi wynik kilkuletnich studiów literaturowych i autorskich badań ankietowych. Myślą przewodnią jest przekonanie o celowości i skuteczności zarządzania ryzykiem decyzyjnym w procesie diagnostyczno-terapeutycznym. Obok podstaw teoretycznych, związanych z systemami wspomagania decyzji, w publikacji zaprezentowano modelowe rozstrzygnięcia i rozwiązania omawianych zagadnień.
Książka adresowana jest do teoretyków i praktyków zarządzania podmiotami medycznymi.
„W pracy […] rozwinięto unikatowe kierunki przyszłych badań w obszarze inżynierii projektowania służby zdrowia, głównie szpitali oraz występowania ryzyka decyzyjnego, którym należy zarządzać w procesie świadczenia usług szpitalnych. […] Autor wykazał, jak powinno funkcjonować przedsiębiorstwo sieciowe, czyli sieć szpitali zdolnych do pokonania konkurentów krajowych i zagranicznych na rynku usług szpitalnych”.
z recenzji wydawniczej prof. dr inż. Wiesława M. Grudzewskiego,
PAN
„Problematyka pracy jest niezwykle istotna. Coraz więcej szpitali i poradni certyfikuje wdrożone systemy zarządzania jakością. […] wzrasta znaczenie podejścia procesowego w zarządzaniu szpitalami, a w ślad za tym – konieczność dokonywania oceny ryzyka decyzyjnego. Autor przedstawia własne propozycje dotyczące stałego doskonalenia systemu zarządzania ryzykiem”.
z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Marka Bugdola,
Uniwersytet Jagielloński

Autor

ISBN

978-83-7205-324-4

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „METODY ANALIZY I OCENY UWARUNKOWAŃ RYZYKA DECYZYJNEGO W ZARZĄDZANIU”