METODY OBLICZANIA SILNIKÓW INDUKCYJNYCH T.1 ANALIZA

Książka jest pierwszym tomem monografii przedstawiającej metody obliczeń projektowych silników indukcyjnych. W tomie tym dokonano analizy zjawisk fizycznych zachodzących w silnikach w różnych stanach pracy oraz podano metody obliczania ich parametrów, przy określonych wymiarach silników, zgodnie z wymaganiami norm międzynarodowych.
W drugim tomie pt. Synteza zostanie rozpatrzona metodyka rozwiązywania zagadnień z drugiej strony, to znaczy poszukiwania rozwiązań silników o takich wymiarach i uzwojeniach, przy których są spełnione postawione wymagania, a także przyjęte kryteria optymalizacyjne, np. w zakresie minimalizacji kosztów.
Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla inżynierów zajmujących się projektowaniem maszyn elektrycznych i układów napędowych. Może być także pomocna dla studentów specjalizujących się w podanych zagadnieniach.

978-83-01-15468-4

Napisz pierwszą opinię o „METODY OBLICZANIA SILNIKÓW INDUKCYJNYCH T.1 ANALIZA”