METROLOGIA W TRANSPORCIE LABORATORIUM

Pojęcie miary jest jednym z najczęściej występujących pojęć we współczesnym świecie. Każdego dnia wielokrotnie używamy go w rozmaitych kontekstach, niejednokrotnie podświadomie i automatycznie. Pomiary różnych wielkości porządkują zasady gospodarki i wymiany handlowej. Nie istnieje praktycznie działalność, która w jakiś sposób nie byłaby związana z pomiarami. Dlatego ważne jest, aby inżynier posiadał podstawowe umiejętności z dziedziny przeprowadzania pomiarów różnych wielkości oraz potrafił prawidłowo zapisać i zinterpretować uzyskane wyniki. Nabycie tej umiejętności pozwoli na precyzyjne i jednoznaczne poruszanie się w świecie przemysłu, nauki i techniki…

23.00

Na stanie

Pojęcie miary jest jednym z najczęściej występujących pojęć we współczesnym świecie. Każdego dnia wielokrotnie używamy go w rozmaitych kontekstach, niejednokrotnie podświadomie i automatycznie. Pomiary różnych wielkości porządkują zasady gospodarki i wymiany handlowej. Nie istnieje praktycznie działalność, która w jakiś sposób nie byłaby związana z pomiarami. Dlatego ważne jest, aby inżynier posiadał podstawowe umiejętności z dziedziny przeprowadzania pomiarów różnych wielkości oraz potrafił prawidłowo zapisać i zinterpretować uzyskane wyniki. Nabycie tej umiejętności pozwoli na precyzyjne i jednoznaczne poruszanie się w świecie przemysłu, nauki i techniki.

Niniejszy skrypt zawiera komplet instrukcji do ćwiczeń laboratoryjnych z przedmiotu metrologia, realizowanego na kierunku transport. Zestaw zagadnień obejmuje podstawowe dziedziny metrologii ogólnej z pewnym ukierunkowaniem na wielkości pomiarowe szczególnie istotne w problematyce transportowej. Mimo złożoności tematu starano się zachować przejrzystość wykładu i prostotę języka, tak by ułatwić zrozumienie skomplikowanych niekiedy zagadnień metrologicznych. Książka ta może być przydatna również inżynierom, technikom i innym osobom zainteresowanym problemami pomiarowymi.

Autor

ISBN

978-83-7348-600-3

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „METROLOGIA W TRANSPORCIE LABORATORIUM”