MIKROTUNELOWANIE

W publikacji przedstawiono charakterystyki maszyn oraz urządzeń nimi sterujących, płuczek, rozwiązań materiałowych oraz zasad obliczania konstrukcji rurociągów i komór technologicznych, organizacji placu budowy, problemów legislacyjnych i zagrożeń implikowanych…

48.30

Na stanie

W publikacji przedstawiono charakterystyki maszyn oraz urządzeń nimi sterujących, płuczek, rozwiązań materiałowych oraz zasad obliczania konstrukcji rurociągów i komór technologicznych, organizacji placu budowy, problemów legislacyjnych i zagrożeń implikowanych bezwykopowymi technologiami wykonywania budowy podziemnych w obszarach zainwestowanych, a także kosztów takich realizacji. Przedstawiono także opisy ciekawszych projektów zrealizowanych w technologii mikrotunelowania w Polsce oraz perspektywy rozwoju technologii bezwykopowych na przykładach nietypowych przedsięwzięć wykonanych poza granicami naszego kraju.
Integralną częścią książki jest dołączona płyta zawierająca pliki z animacjami ilustrującymi technologię HDD i mikrotunelowania. Komentarz do zamieszczonych na płycie filmów pozostawiono celowo w języku angielskim, aby stworzyć czytelnikowi możliwość zapoznania się z oryginalnym słownictwem dotyczącym technologii bezwykopowych.

Książkę napisano na podstawie szerokich studiów literaturowych i wieloletnich własnych doświadczeń jej autorów wynikających z badań dotyczących tego obszaru budownictwa, jakie były prowadzone w Instytucie Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej na zlecenie licznych podmiotów zewnętrznych (…)
Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów i doktorantów wybranych wydziałów uczelni technicznych, projektantów, wykonawców i eksploatatorów sieci infrastruktury podziemnej miast.

Spis treści:
Przedmowa

1. Technologie tunelowania
1.1. Podział technologii bezwykopowych
1.2. Maszyny do tunelowania (TM – tunnelling machines)
1.3. Przyciski hydrauliczne (Pipe Jacking)
1.4. Drążenie tuneli o małych przekrojach z wykorzystaniem maszyn do tunelowania (TM – tunnelling machines) – mikrotunelowanie
1.5. Przewierty sterowane (Horizontal Directional Drilling – HDD)
1.6. Instalacja przewodów w gruncie za pomocą głowic dynamicznych
1.7. Instalowanie przewodów w gruncie za pomocą wiertnic poziomych
1.8. Wybrane zagrożenia i aspekty prowadzenia robót w technologiach bezwykopowych
1.9. Porównanie technik bezwykopowych
1.10. Analiza ekonomiczna
2. Wykopy startowe i końcowe
2.1. Konstrukcje obudowy tunelu
2.2. Wykonywanie obudów wykopów
2.3. Odwadnianie wykopów
2.4. Obliczenia statyczno-wytrzymałościowe obudowy wykopu startowego
2.5. Formalne podstawy realizacji prac
3. Obliczenia statyczno-wytrzymałościowe – przykłady obliczeń
3.1. Przykład 1
3.2. Przykład 2

Autor

ISBN

978-83-7125-140-8

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „MIKROTUNELOWANIE”