MODELOWANIE PRZEPŁYWÓW PRZEZ OŚRODKI POROWATE

Książka przeznaczona jest dla studentów ostatnich lat magisterskich studiów technicznych oraz studiów doktoranckich, jak i również dla inżynierów oraz pracowników naukowych. Jest ona wynikiem wieloletnich studiów autorów niniejszej monografii w zakresie…

60.90

Na stanie

Książka przeznaczona jest dla studentów ostatnich lat magisterskich studiów technicznych oraz studiów doktoranckich, jak i również dla inżynierów oraz pracowników naukowych. Jest ona wynikiem wieloletnich studiów autorów niniejszej monografii w zakresie przepływu płynów przez ośrodki porowate lub spękane, wpływu fazy płynnej na proces odkształcania środka, jego konsolidacji i w skrajnych przypadkach utraty stateczności. W monografii podano szereg rozwiązań zagadnień inżynierskich ważnych z punktu widzenia praktyki i badań naukowych.(…) Celem autorów było przedstawienie problematyki filtracji w sposób maksymalnie jasny, tak aby czytelnik zapoznawał się z materią teorii, poczynając od bardzo prostych elementarnych przykładów poprzez klasyczne metody analityczne aż po metody bardziej zaawansowane, oparte na teorii homogenizacji ośrodków niejednorodnych skali mikroskopowej, czy też zaawansowane metody numeryczne. (…) Przykłady jakimi posłużono się do prezentacji różnych modeli reologicznych dobrano tak, aby w sposób przejrzysty ilustrowały istotę przedstawionej teorii, a z drugiej strony były interesujące z punktu widzenia zastosowań praktycznych.
Książka powstała na podstawie publikacji i opracowań wykonanych przede wszystkim przez pracowników Instytutu Geotechniki i Hydrotechniki Politechniki Wrocławskiej, a także jego założyciela, profesora Igora Kisiela. Niektóre z prac realizowano przy współpracy z Uniwersytetem Josepha Fouriera w Grenoble. Część prac związanych z napisaniem i wydaniem książki została zrealizowana w ramach projektu badawczego KBN nr 4 T07E 071 29.

Spis treści:

1. Wprowadzenie (Tomasz Strzelecki)
2. Ruch wody w górotworze (Stanisław Żak)
3. Prawa Fenomenologiczne przepływu cieczy przez ośrodek porowaty (Stanisław Żak)
4. Modelowanie przepływu płynu przez ośrodek porowaty (Tomasz Strzelecki)
5. Metody wyznaczania parametrów modeli przepływu filtracyjnego (Stanisław Żak)
6. Wyznaczanie parametrów efektywnych modeli przepływu w oparciu o teorię homogenizacji (Tomasz Strzelecki)
7. Rozwiązania zagadnień przepływu filtracyjnego metodami analitycznymi (Tomasz Strzelecki)
8. Rozwiązania zagadnień konsolidacji ośrodków porowatych metodami analitycznymi (Tomasz Strzelecki)
9. Metody numeryczne w modelowaniu przepływów cieczy przez ośrodki porowate (Stanisław Kostecki)

Autor

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „MODELOWANIE PRZEPŁYWÓW PRZEZ OŚRODKI POROWATE”