OCHRONA APARATURY ELEKTRONICZNEJ PRZED WYŁADOWANIAMI ATMOSFERYCZNYMI

Dla elektronicznej aparatury sterującej i systemów informatycznych najgroźniejszym źródłem zaburzeń są wyładowania atmosferyczne… Wyładowaniom atmosferycznym…

30.45

Na stanie

Dla elektronicznej aparatury sterującej i systemów informatycznych najgroźniejszym źródłem zaburzeń są wyładowania atmosferyczne… Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszą występowania pól elektromagnetycznych i groźnych przepięć. Standardowa instalacja ochrony odgromowej może wprawdzie zabezpieczyć budynki i ludzi od skutków wyładowań piorunowych, ale nie wystarcza do ochrony wrażliwych urządzeń elektronicznych.

Polecana przez COSiW SEP książka P. Hassego oraz J. Wiesingera "Ochrona aparatury elektronicznej przed wyładowaniami atmosferycznymi" poświęcona została nowym koncepcją ochrony aparatury elektronicznej. Wyjaśnia ona założenia i podstawy odnośnej normy, która traktuje system ochrony od wyładowań atmosferycznych jako element kompatybilności elektromagnetycznej. Na podstawie wstępnej analizy ocenia się poziom ryzyka dla opisywanych urządzeń elektronicznych i porównuje się z poziomem możliwym do zaakceptowania. Książka jednocześnie omawia szczegółowo kolejne etapy realizacji koncepcji stref ochronnych od wyładowań atmosferycznych: projektowanie, wykonanie i kontrolę jakości, odbiór i okresowe inspekcje.

Książka przeznaczona jest dla osób podejmujących decyzje, projektantów i wykonawców urządzeń elektronicznych oraz instalacji energetycznych, a także dla projektantów i wykonawców nowoczesnych urządzeń ochrony od wyładowań atmosferycznych.

Autor

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „OCHRONA APARATURY ELEKTRONICZNEJ PRZED WYŁADOWANIAMI ATMOSFERYCZNYMI”