Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów uczelni technicznych, jak też stanowi doskonałe rozwinięcie oferty wydawniczej naszego wydawnictwa dla nauczycieli akademickich.

W roku 2003 ukazała się moja monografia pt. Chemia Materiałów Budowlanych jako Uczelniane Wydawnictwo Naukowo – Dydaktyczne, wydane przez Akademię Górniczo-Hutniczą. Cieszyło się ono dużą popularnością wśród studentów Akademii i wkrótce zostało wyczerpane; nie można go nawet kupić przez Internet. Skłoniło mnie to do napisania nowego, znacznie zmienionego wydawnictwa tej książki, aczkolwiek nieco dłuższą w związku z wprowadzeniem dwóch znacznie rozszerzonych rozdziałów o betonie i mechanizmach jego korozji oraz o domieszkach. Mam nadzieję, że nie zniechęci to ewentualnych czytelników przez przestudiowaniem tej monografii. Udzielę tym potencjalnym czytelnikom radę, którą udzielił mi mój wspaniały i niezapomniany profesor chemii Adam Bielański: proszę nigdy nie czytać całej książki, proszę tylko wybierać te fragmenty, które są potrzebne do zrozumienia rozpatrywanego zagadnienia.
Książka zawiera liczne wykresy i zdjęcia, te ostatnie nawet w dodatku, który jest związany z ilością arkuszy wydawniczych, a więc nie stanowi „zwiększenia” jej objętości. Mam nadzieję, że będzie ona pomocna studentom w trakcie studiów i przygotowywania prac dyplomowych, w których mikroskopia, szczególnie elektronowa mikroskopia skaningowa stanowi nieodzowne narzędzie badawcze.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, jako pomoc dydaktyczna. Jednak może czasem być także przydatna studentom Wydziałów Budownictwa w Politechnikach.
Jako redaktor czasopisma Cement Wapno Beton wiem, że bardzo często prace doktorskie na tych wydziałach związane są z technologią, a to często wymaga znajomości wybranych zagadnień z chemii spoiw wiążących i betonu….”

978-83-61331-27-8

Napisz pierwszą opinię o „PODSTAWY CHEMICZNE MINERALNYCH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I ICH WŁAŚCIWOŚCI WŁAŚCIWOŚCI”