PODSTAWY TEORETYCZNE I METODY POMIAROWE REOLOGII

"Omówiono również metody pomiaru specyficznych właściwości reologicznych, takich jak: różnica naprężeń normalnych, lepkość wzdłużna, granica płynięcia, właściwości tiksotropowe. Przedstawiono techniki pomiarowe stosowane przy badaniu właściwości reologicznych układów dyspersyjnych, powierzchni cieczy, emulsji oraz płynów magneto- i elektroreologicznych. Po raz pierwszy w polskiej literaturze reologicznej przedstawiono zagadnienia wchodzące w zakres badań najnowszej gałęzi reologii, a mianowicie mikroreologii.
Prezentowana książka jest przeznaczona dla pracowników inżynieryjno-technicznych wielu gałęzi przemysłu, w których występują płyny nienewtonowskie oraz dla studentów wyższych lat studiów wydziałów inżynierii chemicznej i procesowej, chemicznego, mechanicznego, technologii żywności oraz pracowników wyższych uczelni, instytucji naukowo-badawczych i biur projektów."

ze Wstępu

978-83-7283-641-0

Napisz pierwszą opinię o „PODSTAWY TEORETYCZNE I METODY POMIAROWE REOLOGII”