Ta bogato ilustrowana pozycja została wydana nakładem Dolnośląskiego Wydawnictwa Edukacyjnego i opatrzona m. in. słowem wstępnym prof. Jana Biliszczuka a także Prezydenta Miasta Płocka. Poruszone zostały wszystkie tematy związane z powstawaniem nowego obiektu, od analizy układu komunikacyjnego miasta Płocka, poprzez konkurs na projekt mostu, kalendarium budowy. Omówiono również historię, stan obecny i przyszłość mostów podwieszonych w Polsce.
Nowa przeprawa mostowa w Płocku została zaprojektowana jako wschodnie obejście miasta. Trasa na lewym brzegu Wisły rozpoczyna się odgałęzieniem od drogi krajowej nr 60 w miejscowości Góry (Węzeł Góry), przecina Wisłę w miejscu odległym o około 4 km w górę rzeki od starego mostu.
Na prawym brzegu trasa łączy się z drogą krajową nr 62. Całkowita długość wschodniego obejścia Płocka – 11,639 km. Most przekracza Wisłę w 629,55 km jej biegu. Całkowita długość mostu wraz z estakadą prawobrzeżną wynosi 1712 m, a główne przęsło ma rozpiętość 375 m. Należy podkreślić, że główne przęsło mostu jest jednym z największych wśród obiektów podwieszonych z wantami w jednej płaszczyźnie i jednocześnie jest najdłuższym w świecie przęsłem zastosowanym w mostach podwieszonych o pylonach kolumnowych zamocowanych w pomoście.
Treść książki podzielono na następujące rozdziały:
# układ komunikacyjny Płocka
# konkurs na projekt nowego mostu w Płocku
# projekt przeprawy
# budowa
# nadzór
# kalendarium budowy
# uczestnicy przedsięwzięcia
# historia, stan obecny i przyszłość mostów podwieszonych w Polsce.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.