PORADNIK PILOTA SAMOLOTOWEGO

Niniejszy „Poradnik” jest rozwinięciem i uzupełnieniem tematyki zawartej w „Podręczniku pilota samolotowego” autorów Jerzego Domicza i Lecha Szutowskiego, wydanym w 1998 roku. „Poradnik” został napisany z myślą, aby jak najwięcej informacji praktycznych dostarczyć…

57.00

Na stanie

Niniejszy „Poradnik" jest rozwinięciem i uzupełnieniem tematyki zawartej w „Podręczniku pilota samolotowego" autorów Jerzego Domicza i Lecha Szutowskiego, wydanym w 1998 roku. „Poradnik" został napisany z myślą, aby jak najwięcej informacji praktycznych dostarczyć pilotom będącym w trakcie szkolenia, jak i pilotom wyszkolonym  zdobywającym  doświadczenie  lotnicze.
Szeroko w „Poradniku" zastosowano słownictwo angielskie, które powinno także być przydatne  w praktyce  lotniczej  każdego  pilota.
Każdy rozdział „Poradnika" stanowi jak gdyby osobną całość. Sporo miejsca poświęcono  lotom na  samolotach wielosilnikowych.
Materiały zawarte w „Poradniku" dotyczące procedur wykonywania lotów służą tylko celom szkoleniowym – poglądowym i nie mogą być wykorzystywane do celów operacyjnych ze względu na ich ograniczoną aktualność obowiązywania.
Autor „Poradnika" dziękuje wszystkim osobom, których uwagi i pomoc przyczyniły się do powstania tego wydawnictwa. Zdając sobie sprawę z niedoskonałości opracowania, liczę także na wyrozumiałość kolegów pilotów, a wszystkie nadesłane uwagi będą z całą wnikliwością rozpatrywane i uwzględniane w przyszłości. „Poradnik" zawiera także testy pogrupowane wg typu licencji i uprawnień, które powinny umożliwić każdemu pilotowi dokonanie oceny własnej wiedzy przed przystąpieniem do  egzaminów państwowych.
Intencją autora było, aby wiedza zawarta w „Poradniku" dała podstawę do pomyślnego zaliczenia odpowiednich sprawdzianów wiedzy wymaganej na określone rodzaje licencji i uprawnień do nich wpisywanych głównie w zakresie IFR oraz ME.
Życzę przede wszystkim, aby wykorzystanie „Poradnika" zwiększyło bezpieczeństwo lotów oraz pomogło w zakresie poprawnego przygotowania i wykonania każdego  lotu.
Szczególne podziękowanie składam Agencji Ruchu Lotniczego za współpracę w tworzeniu „Poradnika".

Lech  Szutowski

Autor

ISBN

978-83-919779-4-1

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PORADNIK PILOTA SAMOLOTOWEGO”