PROGRAMOWANIE APLIKACJI NA ANDROIDA W.3 BIG NERD RANCH GUIDE

Programowanie aplikacji dla Androida. The Big Nerd Ranch Guide. Wydanie III
Autorzy: Bill Phillips, Chris Stewart, Kristin Marsicano

99.00

Na stanie

Android jest systemem stworzonym dla urządzeń mobilnych. Pod jego kontrolą pracują smartfony, tablety, lodówki, telewizory i wszystko wskazuje na to, że internet rzeczy będzie również w dużej części androidowy. Wielu programistów widzi w tym niespotykane dotąd możliwości, jednak pisanie aplikacji dla Androida wcale nie jest łatwym zadaniem. Wielu programistów przekonało się, że sama umiejętność kodowania nie jest wystarczająca. Biegłe poruszanie się po tym środowisku wymaga opanowania licznych nowych koncepcji i technik. Innymi słowy, rozpoczynając naukę programowania dla Androida, trzeba nastawić się na intensywną naukę wielu nowych rzeczy w krótkim czasie!

Jeśli umiesz pisać zorientowany obiektowo kod w Javie i postanowiłeś zacząć tworzyć aplikacje dla Androida, wziąłeś do ręki odpowiednią książkę. Jest to praktyczny, przystępnie napisany przewodnik, który bezboleśnie przeprowadzi Cię przez trudności, jakie napotyka właściwie każdy początkujący programista aplikacji dla Androida. Opisano tu podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem projektu i używaniem aktywności, układów oraz intencji jawnych i niejawnych. Pokazano, jak korzystać z fragmentów, tworzyć menu i jak pracować na plikach multimedialnych. Przede wszystkim zaś przedstawiono wszystkie ważne szczegóły projektowania i rozwijania aplikacji mobilnej.

W książce poruszono wiele zagadnień, między innymi:

środowisko pracy i zasady projektowania aplikacji,
obsługa wbudowanego aparatu fotograficznego i dotykowości,
architektura MVVM i mechanizmy wiązania danych,
testowanie aplikacji,
animacje w Androidzie,
usługa lokalizacji i korzystanie z map.

Autorzy są ekspertami i instruktorami z firmy Big Nerd Ranch, która specjalizuje się w rozwijaniu innowacyjnych aplikacji mobilnych.
Android — zaprogramuj przyszłość!

Autor

ISBN

978-83-283-3636-0

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PROGRAMOWANIE APLIKACJI NA ANDROIDA W.3 BIG NERD RANCH GUIDE”