PROJEKTOWANIE BUDOWLANYCH ODWODNIEŃ PODŁOŻA GRUNTOWEGO

Projektowanie budowlanych odwodnień podłoża gruntowego; Jacek Pieczyrak

Oprawa twarda.

Fragment wstępu:
W książce przedstawiono metodykę doraźnego drenażu pionowego, czyli wykorzystania studni depresyjnych do obniżenia zarówno naporu wody artezyjskiej, jak i obniżenia położenia zwierciadła wody wolnej (freatycznej). Po obniżeniu naporu wody artezyjskiej lub po obniżeniu położenia zwierciadła wody wolnej można przystąpić do wykonania „suchego” wykopu fundamentowego.
Książka adresowana jest do inżynierów, nauczycieli akademickich i studentów wydziałów budownictwa oraz inżynierii środowiska. Autor żywi nadzieję, że dla wielu Czytelników okaże się ona przydatna.

O Autorze:
Dr hab. inż. Jacek Pieczyrak, prof. ATH – absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej (z roku 1960). Po studiach przez pięć i pół roku pracował w Biurze Projektów Przemysłu Hutniczego „BIPROHUT” w Gliwicach, początkowo jako starszy asystent projektanta, a następnie jako projektant. Pozostały okres zatrudnienia to nieprzerwana praca naukowo-dydaktyczna, najpierw na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, a od roku 2011 na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W sferze jego zainteresowań naukowych i zawodowych znajdują się: geomechanika odpadów przemysłowych, próbne obciążenia w geotechnice, kalibrowania modeli konstytutywnych gruntów, odwadnianie wykopów budowlanych, stany graniczne w ośrodku gruntowym, normalizacja w geotechnice. Jest autorem ponad 110 publikacji naukowych i ponad 1100 ekspertyz geotechnicznych.

978-83-7125-287-7

Napisz pierwszą opinię o „PROJEKTOWANIE BUDOWLANYCH ODWODNIEŃ PODŁOŻA GRUNTOWEGO”