PROJEKTOWANIE I BUDOWA BETONOWYCH SILOSÓW NA KISZONKI

Książka jest kontynuacją oraz uzupełnieniem wydanej w 2008 roku pozycji pt. “Betonowe silosy na kiszonkę” i stanowi ciąg dalszy rozważań na temat projektowania, wykonawstwa i eksploatacji betonowych silosów na kiszonki. Rok, który minął od…

Książka jest kontynuacją oraz uzupełnieniem wydanej w 2008 roku pozycji pt. "Betonowe silosy na kiszonkę" i stanowi ciąg dalszy rozważań na temat projektowania, wykonawstwa i eksploatacji betonowych silosów na kiszonki. Rok, który minął od wydania pierwszej publikacji autorzy wykorzystali do pogłębienia wiedzy na temat najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych w zakresie budowy i eksploatacji poziomych oraz wieżowych silosów. Książka jest przeznaczona dla osób zajmujących się projektowaniem, budową silosów jak również dla ich użytkowników. Może być również przydatna studentom wyższych uczelni.

Spis treści:
SILOSY POZIOME
– Wprowadzenie
– Rodzaje silosów poziomych oraz ich charakterystyka
– Powiększanie pojemności składowania kiszonki wraz z rozwojem gospodarstwa rolnego
– Projektowanie i budowa betonowych silosów poziomych
– Obliczanie i konstruowanie żelbetowych ścian silosów poziomych
– Zagadnienia trwałości silosów
– Technologia produkcji teowych elementów prefabrykowanych
– Błędy projektowania, wytwarzania, transportu, budowy oraz eksploatacji silosów

SILOSY WIEŻOWE
– Wprowadzenie