Promocja!

PROLEGOMENA DO OCHRONY OBIEKTÓW ARCHITEKTONICZNYCH I ZESPOŁÓW URBANISTYCZNYCH POZNANIA XX WIEKUWYD.2

, , ,

Jest to drugie (rozszerzone) wydanie publikacji z 2008 roku. Autorzy, pracownicy Zakładu Historii Architektury i Urbanistyki Instytutu Architektury i Planowania Przestrzennego WA PP, zajęli się szczegółową analizą kryteriów wyboru wartościowych obiektów i zespołów XX-wiecznych oraz opracowaniem zasad typowania umożliwiających…

9.00 2.00

Na stanie

Jest to drugie (rozszerzone) wydanie publikacji z 2008 roku. Autorzy, pracownicy Zakładu Historii Architektury i Urbanistyki Instytutu Architektury i Planowania Przestrzennego WA PP, zajęli się szczegółową analizą kryteriów wyboru wartościowych obiektów i zespołów XX-wiecznych oraz opracowaniem zasad typowania umożliwiających stworzenie obiektywnej listy dóbr architektury i urbanistyki z tego okresu przeznaczonych do ochrony konserwatorskiej. Listę taką zamieszczono w rozdziale trzecim. Poprzedzono ją omówieniem różnych form ochrony zabytków stosowanych w Poznaniu w okresie zaboru pruskiego, w latach 1918-1945 oraz w okresie powojennym. Obszerny i bogato ilustrowany rozdział czwarty zawiera omówienie wybranych obiektów oraz elementów krystalizujących z uzasadnieniem ich wyboru. Rozdział piąty poświęcono zorganizowanemu w 2008 roku seminarium, podczas którego prezentowano podejmowane w różnych miastach inicjatywy w tym zakresie; przytoczono wybrany głos w dyskusji – analizę polskiej praktyki ochrony zabytków najnowszych w ostatnich latach.

Autor

, , ,

ISBN

978-83-7143-860-8

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PROLEGOMENA DO OCHRONY OBIEKTÓW ARCHITEKTONICZNYCH I ZESPOŁÓW URBANISTYCZNYCH POZNANIA XX WIEKUWYD.2”