PRZEPISY TECHNICZNO-BUDOWLANE DLA BUDYNKÓW Z OMÓWIENIEM ,

75.00

Na stanie

Przepisy techniczno-budowlane dla budynków z omówieniem 2022 wyd. 8

Autor: Agata Bienia

Format: B6, str. 366, wyd. 8. z 2022 r.

stan prawny na dzień: 17 lutego 2022 r.

Książka znajdująca się w serii wydawnictw „Z prawem co dnia” pod nr 2 zawiera pełne ujednolicone na dzień 17 lutego 2022 r. teksty dwóch rozporządzeń (zmiany wyróżniono pogrubioną czcionką):

  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych.

Książka zawiera również omówienie zmian oraz skorowidz rzeczowy.

Celem ostatnich wprowadzonych zmian jest złagodzenie wymogów stawianych przewodom wentylacyjnym w zakresie reakcji na ogień.

Od zeszłego roku można budować wyłącznie domy energooszczędne, dla których wartość wskaźnika zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną (EP) nie może być większa niż 70 kWh/(m2 • rok). W celu ograniczenia zużycia energii w nowych budynkach należy maksymalnie ograniczyć straty ciepła, zastosować grubszą izolację na dachy, ściany i podłogi, wykorzystać energooszczędną stolarkę okienną i drzwiową, a także odnawialne źródła energii OZE.

Autor

ISBN

978-8364795-70-1

Liczba stron

,

Rok wydania

Wydawca

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PRZEPISY TECHNICZNO-BUDOWLANE DLA BUDYNKÓW Z OMÓWIENIEM”