PRZETWÓRSTWO TWORZYW POLIMEROWYCH LABORATORIUM

W przetwórstwie tworzyw polimerowych wykorzystuje się wiele zróżnicowanych technologii.

25.00

Na stanie

W przetwórstwie tworzyw polimerowych wykorzystuje się wiele zróżnicowanych technologii. Większość z nich charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością i możliwością wytwarzania gotowych produktów. Aby uzyskać dobrą jakość wyrobów, należy m.in. ściśle przestrzegać parametrów technologicznych. Odpowiednie i powtarzalne muszą być także właściwości materiału przetwarzanego, który należy wcześniej dobrać bądź zidentyfikować. Istnieje również możliwość powtórnego wykorzystania tworzyw polimerowych w produkcji takich samych lub innych wyrobów. Tym i innym podobnym zagadnieniom poświęcono poszczególne ćwiczenia w skrypcie. W szczególności jednak skoncentrowano się na problematyce przetwórstwa opartego na najczęściej stosowanych technologiach, tj. formowania wtrysko wego oraz termo formowania.
Skrypt adresowany jest do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunkach mechanicznych, jako pomoc do zajęć laboratoryjnych z przedmiotów techniki wytwarzania – przetwórstwo tworzyw sztucznych, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz jako uzupełnienie treści wykładów. Przedstawiona w skrypcie problematyka może być również pomocna dla inżynierów zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych.
Zakres opracowanych ćwiczeń ustalono na podstawie programu dydaktycz-no-naukowego Katedry Przeróbki Plastycznej Politechniki Rzeszowskiej. Wymagania stawiane studentom, dotyczące znajomości zagadnień niezbędnych do realizacji poszczególnych ćwiczeń, zamieszczono po tytule każdego ćwiczenia.

Autor

ISBN

978-83-7199-655-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PRZETWÓRSTWO TWORZYW POLIMEROWYCH LABORATORIUM”