Promocja!

PRZEWODNIK DO ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ Z MECHANIKI PŁYNÓW Z WYKORZYSTANIEM METOD KOMPUTEROWYCH ,

,

PRZEWODNIK DO ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ Z MECHANIKI PŁYNÓW Z WYKORZYSTANIEM METOD KOMPUTEROWYCH:

39.00 9.90

Zbór zadań został opracowany z myślą o studentach kierunku politechniczniegoPWSZ im. Stanisława Staszica w Pile oraz ewentualnie studentach kierunków mechanicznych politechniki. Skrypt ma służyć pomocą w przygotowaniu się do egzaminu z mechaniki płynów. Z uwagi na fakt, że na rynku krajowym istnieje kilka propozycji zbiorów zadań z mechaniki płynów {np. [2] i [5]} w niniejszym skrypcie ograniczono się jedynie do zadań wymagających iteracyjnego rozwiązywania. Tego typu zadania występują w wielu ważnych technicznie problemach, ale z uwagi na swoją naturę są pomijane w tradycyjnych zbiorach zadań z mechaniki płynów. W skrypcie, w każdym rozdziale, podano krótkie wprowadzenie teoretyczne niezbędne do rozwiązywania zadań w danym rozdziale. Wszystkie zadania przedstawione w skrypcie posiadają rozwiązania, a więc jest to właściwie zbiór zadań z rozwiązaniami. Do większości zadań została dołączona implementacja komputerowa. Skrypt zawiera dwa dodatki. W dodatku A przedstawiono krótkie wprowadzenie do posługiwania się kalkulatorem kieszonkowym. Iteracyjna natura zadań rozwiązywanych w skrypcie wymaga umiejętnego posługiwania się kalkulatorem. Dla większości studentów ten problem wydaje się być banalny, ale praktyka egzaminacyjna wskazuje coś innego. Często niepowodzenie na egzaminie wynika z braku umiejętności liczenia kalkulatorem kieszonkowym. W dodatku B podano niektóre użyteczne wzory przy rozwiązywaniu zadań z mechaniki płynów. Wzory te nie zawierają opisu oznaczeń występujących w nich wielkości i jeśli egzaminator uzna że jest to dopuszczalne to student może nimi posługiwać się na egzaminie w części zadaniowej.

,

978-83-62617-25-8

Napisz pierwszą opinię o „PRZEWODNIK DO ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ Z MECHANIKI PŁYNÓW Z WYKORZYSTANIEM METOD KOMPUTEROWYCH”