PRZYSZŁOŚĆ DO ZBUDOWANIA FUTUROLOGIA I ARCHITEKTURA W PRL

Jak architekci i urbaniści w czasach PRL wyobrażali sobie miasta przyszłości?
Książka, będąca pierwszym tak obszernym studium polskiej architektury i urbanistyki ?jutra?, prezentuje projekty z lat 60. i 70. XX wieku.

Jak architekci i urbaniści w czasach PRL wyobrażali sobie miasta przyszłości?

Książka, będąca pierwszym tak obszernym studium polskiej architektury i urbanistyki „jutra”, prezentuje projekty z lat 60. i 70. XX wieku. Wyjątkowe i niepublikowane wcześniej materiały archiwalne pokazują szeroki wybór znanych i zupełnie zapomnianych projektów, takich jak „miasta wstęgowe” Włodzimierza Gruszczyńskiego, futurologiczne jednostki mieszkalne Jana Głuszaka „Dagaramy”, Linearny System Ciągły Oskara Hansena, „zespoły wieżowo-mostowe” Wiesława Nowaka czy projekt „Terra X” Stefana Müllera.

dr Emilia Kiecko – historyczka sztuki, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureatka nagrody im. ks. prof. Szczęsnego Dettloffa dla młodych historyków sztuki (2015) oraz konkursu grantowego Narodowego Centrum Nauki „FUGA 5” (2016). Zajmuje się teorią architektury i urbanistyki XX wieku oraz utopiami architektonicznymi.

978-83-62418-86-2

Napisz pierwszą opinię o „PRZYSZŁOŚĆ DO ZBUDOWANIA FUTUROLOGIA I ARCHITEKTURA W PRL”