SYMULACJA PROCESÓW TERMODYNAM. W SPRĘŻARKACH WYPOROWYCH I ICH INST.

Symulacja komputerowa jest aktualnie podstawowym narzędziem badawczym w pracy naukowej, a staje się również narzędziem pracy inżyniera konstruktora. Wyniki symulacji komputerowej są też coraz częściej wykorzystywane do…

29.40

Na stanie

Symulacja komputerowa jest aktualnie podstawowym narzędziem badawczym w pracy naukowej, a staje się również narzędziem pracy inżyniera konstruktora. Wyniki symulacji komputerowej są też coraz częściej wykorzystywane do diagnostyki porównawczej w trakcie eksploatacji urządzeń. W monografii przedstawiono metodykę postępowania przy symulacji jedno- i wielowymiarowej maszyn wyporowych. Rodzina maszyn wyporowych jest bardzo obszerna, obejmuje amortyzatory, sprężarki, pompy, silniki, itp. Proponowana metodyka postępowania może być łatwo zaadaptowana do dowolnej z tych grup.
Monografia przeznaczona jest przede wszystkim dla osób zajmujących się rozwijaniem konstrukcji i metod diagnostycznych sprężarek wyporowych oraz ich instalacji.
Nowoczesne konstrukcje maszyn wymagają optymalizacji, a symulacja komputerowa jest najlepszym i najbardziej ekonomicznym środkiem służącym do tego celu.
Autor ma nadzieję, że zaprezentowane w monografii metodyka będzie również pomocna studentom studiów doktoranckich przy pracach z zakresu symulacji maszyn i urządzeń cieplnych.

Autor

ISBN

978-83-7242-496-9

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SYMULACJA PROCESÓW TERMODYNAM. W SPRĘŻARKACH WYPOROWYCH I ICH INST.”