TECHNOLOGIA PLAZMOWEGO ZGAZOWANIA BIOMASY I ODPADÓW ORGANICZNYCH

W monografii przedstawiono wyniki prac eksperymentalnych nad opracowaniem technologii plazmowego przetwarzania materiałów organicznych dla wytwarzania płynnych frakcji paliwowych. Opracowanie obejmuje opis budowy i efekty pracy prototypowych instalacji wyposażonych w plazmowe reaktory do termicznego przetwarzania biomasy, odpadowych tworzyw sztucznych i wybranych rozpuszczalników organicznych. Przedstawiono wyniki badań dla pracy instalacji z dwoma typami nowatorskich konstrukcji przepływowych reaktorów plazmowych. Stosowano reaktor z klasycznymi źródłami plazmy termicznej, jakimi są łukowe plazmotrony wnękowe i bezelektrodowy reaktor plazmowy generujący objętościową plazmę termiczną przy pomocy pola elektromagnetycznego wielkiej częstotliwości (mikrofalowej)

Spis treści:

Streszczenie

1. Wstęp

2. Wprowadzenie

3. Źródła plazmy stosowane w przetwarzaniu termicznych

4. Opracowane konstrukcje reaktorów plazmowych

4.1. Przepływowy reaktor plazmotronowy

4.2. Bezelektrodowy reaktor plazmowy wielkiej częstotliwości

5. Instalacje do przetwarzania plazmowego

6. Kondycjonowanie produktów z przetwarzania plazmowego

7. Analityka odpadów organicznych

8. Przetwarzane materiały

9. Wyniki badań plazmowego przetwarzania materiałów organicznych w reaktorze plazmotronowym

9.1. Przetwarzanie biomasy w reaktorze plazmotronowycm

9.2. Przetwarzanie tworzyw sztucznych w reaktorze plamotronowym

9.3. Przetwarzanie toluenu w reaktorze bezelektrodowym

11. Wstępna analiza techniczno – ekonowmiczna instalacji plazmowych do zastosowań komercyjnych

12. Podsumowanie prac na plazmowym przetwarzaniem materiałów organicznych dla wytwarzania paliw płynnych

978-83-61956-32-7

Napisz pierwszą opinię o „TECHNOLOGIA PLAZMOWEGO ZGAZOWANIA BIOMASY I ODPADÓW ORGANICZNYCH”