W STRONĘ ARCHITEKTURY

Blisko po 90 latach od chwili powstania, książka Le Corbusiera: “Vers une architecture” (“W stronę architektury”) doczekała się wreszcie tłumaczenia na język polski…

49.90

Na stanie

Blisko po 90 latach od chwili powstania, książka Le Corbusiera: “Vers une architecture” ("W stronę architektury") doczekała się wreszcie tłumaczenia na język polski. O ile bowiem jego budowle i projekty są kluczowe dla zrozumienia architektury modernizmu, tak i teksty pisane prostym językiem wciąż brzmią aktualnie, będąc nieraz określane mianem biblii modernizmu. Wzbogacone ciekawymi komentarzami i ilustracjami stanowią świadectwo wizjonerstwa zarówno we współczesnej urbanistyce jak i kulturze XX wieku.

Teksty Corbusiera to obowiązkowa i inspirująca lektura nie tylko dla architektów, ale dla wszystkich miłośników racjonalnych i odpowiedzialnych budowli. Chciałoby się rzec w myśl jego idei – oby i nasze miasta były mądrze budowane dla nas, dla swoich mieszkańców. W czasach gdy architektura modernizmu wraca do łask także w Polsce, to wręcz – lektura obowiązkowa!

"W stronę architektury jest jedyna książką o architekturze, która zostanie uznana za wielkie dzieło literatury XX wieku". Reyner Banhm, Książka jest odzwierciedleniem typograficznym pierwszego wydania.

Autor

ISBN

978-83-934574-2-7

Liczba stron

Rok wydania

Wydawca

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W STRONĘ ARCHITEKTURY”